SNMW Rubel Srebrem 1851r Zielony st.4 RZADKOŚĆ

Data sprzedaży:
Cena sprzedaży: 5 955,00 zł

Przedmiot aukcji

Nazwa:

        1 rubel srebrem 1851 rok - zielony      

Stan zachowania:

 

Literatura              

st. 4 ~

 

Miłczak A 34 

Opis:.

 

 

  • o rzadkości rubli srebrem nie trzeba nikogo przekonywać ale zachęcamy do przeczytania naszego artykułu "Jak ugryźć rubla srebrem"   gdzie sprawdziliśmy jak bardzo rzadkie są pojedyncze roczniki rubli oraz pokazaliśmy kilka praktycznych aspektów które należy wziąć pod uwagę zbierając te najrzadsze polskie banknoty. 
  • rocznik 1851r. - według nas bardzo rzadki, ustaliliśmy tylko 7 notowań tego rocznika. 
  • egzemplarz po pełnej konserwacji wykonany według nas w najlepszej pracowni konserwatorskiej, prace wykonane z wyczuciem i wyśmienitym efektem końcowym. 
  • w przypadku XIX wiecznych banknotów z okresu Królestwa Polskiego konserwacja często jest absolutną koniecznością z racji na bardzo kruchy i cienki papier użyty do druku co dotyczy szczególnie najniższych nominałów rubli srebrem.  
  • jedna z nielicznych okazji do nabycia jednego z najrzadszych roczników rubla srebrem. 
  • POLECAMY !!!

 

 

Obecnie na naszych aukcjach wyjątkowa aukcja banknotów polskich: bankowy egzemplarz 4zł z odwróconym "Malinowskim", cztery różne roczniki rubli srebrem, unikalny papier wartościowy z początku XIXw. Towarzystwa Kredytowo-Ziemskiego z Województwa Augustowskiego, wyśmienicie zachowane 10zł 1926r. oraz najbardziej pożądana odmiana z okresu PRL 500zł 1948r. seri A w  niespotykanym naturalnym stanie zachowania

 

rubel

ZAPRASZAMY 

 

Nasze inne aukcje