SNMW Rubel Srebrem 1858r st.4 RZADKI

Data sprzedaży:
Cena sprzedaży: 4 050,00 zł

Przedmiot aukcji

Nazwa:

        1 rubel srebrem 1858 rok - pomarańczowy    

Stan zachowania:

 

Literatura              

st. 4 ~

 

Miłczak A 45 

Opis:.

 

 

  • o rzadkości rubli srebrem nie trzeba nikogo przekonywać ale zachęcamy do przeczytania naszego artykułu "Jak ugryźć rubla srebrem"   gdzie sprawdziliśmy jak bardzo rzadkie są pojedyncze roczniki rubli oraz pokazaliśmy kilka praktycznych aspektów które należy wziąć pod uwagę zbierając te najrzadsze polskie banknoty. 
  • rocznik 1858r. - według nas jest to nadal rzadki banknot, ustaliliśmy 26 notowań tego rocznika. 
  • najbardziej dostępny ze wszystkich roczników. 
  • egzemplarz po pełnej konserwacji wykonany według nas w najlepszej pracowni konserwatorskiej, prace wykonane z wyczuciem i wyśmienitym efektem końcowym. 
  • w przypadku XIX wiecznych banknotów z okresu Królestwa Polskiego konserwacja często jest absolutną koniecznością z racji na bardzo kruchy i cienki papier użyty do druku co dotyczy szczególnie najniższych nominałów rubli srebrem. W takich przypadkach uważamy że dobrze wykonane prace ( bardzo kosztowne ) mają realny wpływ na poprawę wartości waloru.
  • POLECAMY !!!

 

 

Obecnie na naszych aukcjach wyjątkowa aukcja banknotów polskich: bankowy egzemplarz 4zł z odwróconym "Malinowskim", cztery różne roczniki rubli srebrem, unikalny papier wartościowy z początku XIXw. Towarzystwa Kredytowo-Ziemskiego z Województwa Augustowskiego, wyśmienicie zachowane 10zł 1926r. oraz najbardziej pożądana odmiana z okresu PRL 500zł 1948r. seri A w  niespotykanym naturalnym stanie zachowania

 

rubel

ZAPRASZAMY 

 

Nasze inne aukcje