SNMW Rubel Srebrem 1866r. P I Ę K N Y

Data sprzedaży:
Cena sprzedaży: 5 800,00 zł

Przedmiot aukcji

Nazwa:

        1 rubel srebrem 1866 rok - pomarańczowy - ciemny papier   

Stan zachowania:

 

Literatura              

st. +4/-3

 

Miłczak A 50b 

Opis:.

 

 

  • o rzadkości rubli srebrem nie trzeba nikogo przekonywać ale zachęcamy do przeczytania naszego artykułu "Jak ugryźć rubla srebrem"   gdzie sprawdziliśmy jak bardzo rzadkie są pojedyncze roczniki rubli oraz pokazaliśmy kilka praktycznych aspektów które należy wziąć pod uwagę zbierając te najrzadsze polskie banknoty. 
  • rocznik 1866r. - według nas rzadki, ustaliliśmy 19 notowań tego rocznika.  
  • egzemplarz z dużą ilością naturalnych elementów, wyrazisty suchy stempel, papier z częściowym połyskiem. Punktowo jakieś prace miałe miejsce ale zostały wykonane z tak dużym wyczuciem że dopiero po dogłębnej analizie można je zauważyć zaś sam banknot robi doskonałe wrażenie. Banknot nosi ślady po wzmocnieniu tasiemkami, jest to widoczne jedynie w świetle równoległym. 
  • papier ciemny, J.Koziczyński w katalogu Kolekcja Lucow Tom I notuje jeden egzemplarz na ciemnym papierze. Trudno nam ocenić czy faktycznie użyto innego papieru przy ostatniej emisji, ale oferowany egzemplarz jest zdecydowanie ciemniejszy od innych znanych rubli srebrem z tego roku. Duża ciekawostka.
  • doskonały egzemplarz rzadkiego rocznika o ślicznej naturalnej prezencji, jedynie z punktowymi interwencjami które w tym przypadku można z czystym sumieniem nazwać delikatnymi. Bezapelacyjnie piękny jak na rubla srebrem.
  • Z D E C Y D O W A N I E   POLECAMY !!!

 

 

Obecnie na naszych aukcjach wyjątkowa aukcja banknotów polskich: bankowy egzemplarz 4zł z odwróconym "Malinowskim", cztery różne roczniki rubli srebrem, unikalny papier wartościowy z początku XIXw. Towarzystwa Kredytowo-Ziemskiego z Województwa Augustowskiego, wyśmienicie zachowane 10zł 1926r. oraz najbardziej pożądana odmiana z okresu PRL 500zł 1948r. seri A w  niespotykanym naturalnym stanie zachowania

 

rubel

ZAPRASZAMY 

 

Nasze inne aukcje