SNMW Insurekcja 50 zł 1794 st.-1/1 EMISYJNA

Data sprzedaży:
Cena sprzedaży: 3 961,00 zł

Przedmiot aukcji

Literatura:

Miłczak A4

Stan zachowania:

st. -1/1  UNC

Opis:

 


  • emisyjna, zjawiskowo piękna 50 złotówka Insurekcji 
  • bez śladów jakichkolwiek najdrobniejszych ugięć, załamań czy też zagnieceń w polu. W obrębie narożników brak śladów ugięć. 
  • papier sztywny, czysty bez śladów jakiegokolwiek obiegu. 
  • kolorystyka intensywna, 50 złotówki wybarwiane były w różnych odcieniach, oferowany egzemplarz jest tego książkowym przykładem gdzie mamy naturalnie dwa odcienie koloru brunatnego. 
  • suchy stempel dosłownie perfekcyjny, doskonale czytelny o pełnym emisyjnym połysku - SUPER ! proszę zobaczyć na zdjęcia
  • drobny minusik za delikatne cieńszy papier na grubość zapałki w okolicach słowa "uchwała". Bardzo nietypowe, wyglądające jakby do papieru dostał się jakiegoś "paproszek" który po latach wypadł. Oczywiście może być to efekt delikatnego skaleczenia papieru ale jest to na tyle specyficzne, że nie przystałbym przy tej opcji. Drobiazg bez większego wpływu na piękno oferowanego banknotu.
  • Z D E C Y D O W A N I E    POLECAMY ! 

 

 Obecnie na naszych aukcjach wyjątkowa kolekcja banknotów Insurekcji Kościuszkowskiej. Niezwykle rzadka odmiana 5 złotych  N.A.1 z treścią uchwały bez błędu, 5, 25 oraz 50 złotych w emisyjnych stanach zachowania, rzadka 10 złotówka serii E , bardzo ładna 100 złotówka oraz niezwykle rzadko spotykana 50 złotówka ze znakiem wodnym C.I Honig na cienkim papierze. Całość oferty podkreślona wyśmienitymi 5 talarami Księstwa Warszawskiego. Wspaniała kolekcja jakiej na krajowym rynku numizmatycznym nie było od lat.

 

                                                                                         Zapraszam do udziału w naszych aukcjach,

                                                                                                                                   Mateusz Wójcicki   

 

Zapraszamy na pozostałe aukcje