SNMW 500 marek Dyrekcja W Y Ś M I E N I T A

Data sprzedaży:
Cena sprzedaży: 3 556,56 zł

Przedmiot aukcji

Nazwa:

        500 marek Dyrekcja  

Stan zachowania:

 

Literatura              

st. ++3  ( plusy za detale ) 

 

Miłczak 17  

Opis:.

  • banknot nienotowany w wersji obiegowej w naturalnym stanie 1 ani 2 co świadczy o jego wyjątkowej rzadkości
  • banknot ten jeśli oferowany jest jako piękny to w zdecydowanej większości jest  to banknot po konserwacji której to ten banknot poddaje się fantastycznie ( gruby papier wchłaniający wszelkie zabiegi pod prasą ) 
  • według nas zaawansowany zbiór pieniądza papierowego powinien posiadać egzemplarz bez konserwacji, naturalny bowiem w przypadku tego banknotu jak i całej emisji Generałów/Jenerałów konserwacja prowadzi do nieodwracalnej utraty wyjątkowej i charakterystycznej faktury papieru. 
  • oferowany egzemplarz w technicznym stanie 3, centralne złamanie, dwa delikatne ugięcia, nieświeżości na krawędziach z delikatnym uszczerbkiem na papierze na dolnym marginesie, załamania na górnych narożnikach.  
  • to co wyróżnia ten banknot to jego wyjątkowy, piękny naturalny stan zachowania. Załączone dodatkowe zdjęcia ukazują jak powinna wyglądać naturalna faktura papieru ( piękne wystające zygzaki, analogicznie jak prążki przy emisji Generałów/Jenerałów ) przy tym banknocie. Banknoty te są tak mocno dotknięte wszelkimi próbami poprawy stanu zachowania że trudno "nauczyć się " jak wygląda w 100% naturalny egzemplarz. 
  • dodatkowo piękny menniczy połysk który również znika przy jakimkolwiek kontakcie z konserwacją ( uwidoczniony częściowo na jednym ze zdjęć ) 
  • technicznie to co wyróżnia ten banknot to fakt że złamanie centralne jest bez typowego przetarcia. Prawie każdy oferowany na rynku egzemplarz posiada złamanie z typowym przetarciem papieru. Tutaj mamy złamanie ale z naturalnym garbem, bez wyraźnego uszkodzenia struktury papieru, bez "wprasowania" - spłaszczenia typowego dla egzemplarzy po poprawkach
  • prezencja stanu XF 
  • według nas prawdopodobnie jeden z najładniejszych, niepoprawianych egzemplarzy od lat oferowanych na aukcjach. Mimo technicznych mankamentów, banknot cieszy swoją świetną prezencją, świeżością oraz naturalnym stanem zachowania.  
  • ZDECYDOWANIE POLECAMY !  


Obecnie na naszych aukcjach oferujemy ciekawy zestaw banknotów polskich począwszy od biletów skarbowych Insurekcji aż po banknoty zastępcze z 1994r.  Na szczególną uwagę należy zwrócić na wyśmienicie, naturalnie  zachowane 100 marek Jenerał oraz  jedno z najładniej zachowanych 500 marek Dyrekcja. 


Na początku Grudnia zapraszamy do udziały w wyjątkowej licytacji gdzie oferowane będą aż cztery egzemplarze rzadkich rubli srebrem !

rubel

ZAPRASZAMY 

 

Zapraszam na moje inne aukcje